Jedenáctý ročník Lughnasadu se uskutečnil ve dnech 28. a 29. července. Zásadní novinkou pro návštěvníky byla bezesporu změna areálu. Poprvé v historii festivalu byl dějištěm Keltský archeoskanzen Nasavrky. Festivalový areál se rozkládal po celé ploše archeoskanzenu. Před bránou „skanzenového“ oppida se nacházelo pódium, stánkový prodej, občerstvení, čajovna a organizační zázemí. Prostor uvnitř byl vyhrazen pro interaktivní historické ukázky a pro různé herní aktivity pro děti. Využita byla i místa mimo areál archeoskanzenu - např. pro některé workshopy posloužil přilehlý lom a na stanování byla zase využita sousední louka.
Areál se otevřel pro veřejnost v pátek ve tři hodiny a všichni, kteří měli chuť, se mohli účastnit komentovaných prohlídek skanzenu. Páteční den byl ideální pro nasátí atmosféry a zabydlení se. Festival se rozjížděl, pípy se roztáčely a medovina začínala téct. Od 18-ti hodin začal večerní koncert vystoupením kapely Isara. V pořadí druhá hrající kapela – skotští Dallahan – nešťastně na poslední chvíli vystoupení zrušila kvůli zmeškanému rannímu letu z Edinburghu. Organizátorům se však v průběhu dne podařilo zajistit náhradu a Skoty skvěle zastoupili Irové z kapely Sliotar. Druhým neplánovaným přídavkem byla kapela Five Leaf Clover, která jako čtvrtá uzavřela páteční program. Návštěvníci si tedy nakonec mohli užít koncertní vystoupení kapel v pořadí: Isara, Sliotar, Jull Dajen a Five Leaf Clover, což bylo daleko víc než pouhé „bolestné“ za vykompenzování neplánované změny.
První dlouhá noc nikoho neodradila a již v sobotních ranních hodinách začal skanzen opět ožívat. Slunce svítilo, muži si povídali, dívky se smály a bohatý program sliboval nejen pořádnou zábavu, ale také poznání dávných a tajemných kultur. Uvnitř skanzenu se usídlily národy, jejichž zástupci návštěvníky seznamovali s životem v mladší době železné a tehdejšími řemesly. Keltové, Římani, Galové, Skytové i další přijeli z velké dálky ukázat své umění. K vidění byla práce kovářů, sklářů, kořenářů, bronzířů a dalších. Zástupci římského impéria poodhalili, jak probíhal výcvik legií a ukázali gladiátorské souboje. Perličkou mohla být pro každého velkého i malého kluka ukázka katapultu. Došlo dokonce i na menší bitvu mezi římským impériem a skupinou „barbarů“.
Pro návštěvníky festivalu již tradiční bubnování pod vedením manželů Jasanských bylo letos doplněno o workshop výroby „šamanských“ bubnů. Za speciální zmínku stojí přednáška Ivana Čižmáře věnovaná aktuálnímu nálezu bronzového keltského opasku, který byl nalezen nedaleko od Kunštátu na Rakovnicku v květnu roku 2016. Chybět samozřejmě nemohla ani komentovaná výprava na oppidum v Českých Lhoticích s Tomášem Mangelem.
Hlavním tématem historických ukázek bylo stavitelství. Návštěvníci tak mohli být v přímém přenosu svědky výroby proutěných stěn a jejich vymazávání hliněnou omítkou, zasazování vrat do klešťovité brány skanzenu nebo usazování dominantního balvanu do kamenného kruhu. Někteří odvážnější se do pracovních činností dokonce aktivně zapojili.
Na pódiu se v průběhu dne představili tanečníci skupiny Inkeepers s ukázkou irských tanců a kapela Jolly Buskers. Den plný zážitků skončil večerním koncertem kapel RíRa, Lua, Selfish Murphy a Navostro. Programem po celý festival provázela, návštěvníkům dobře známá, moderátorská dvojka: Anna Frantalová a Štefan Švestka.