Lughnasad.
Domovská stránka > Info
Podstránky:

Praktické Informace

 

Kudy na festival

Festival Lughnasad se uskuteční v Keltském archeoskanzenu Nasavrky (okres Chrudim). Polohu areálu naleznete na mapce níže. Více o skanzenu na https://zemekeltu.cz/.
  • Adresa: Nasavrky 409, 538 25 Nasavrky
  • GPS souřadnice: 49°50'5.855"N, 15°48'0.131"E
  • 3words: učeše.čtvrtky.palouk
  • Odkaz na maps.google.com
 

Parkování

Pro návštěvníky festivalu Lughnasad je vymezeno parkování v blízkosti areálu – viz přiložená mapka. Doporučujeme všem návštěvníkům využívat toto parkoviště a nezajíždět auty do ulice Lesní.
 
2018_Lughnasad_planek
Pro navigaci můžete využít tento odkaz na Google mapu: https://goo.gl/maps/XDgoWJyVTvE2

Autobusová doprava

Do Nasavrk jezdí v pátek a sobotu dostatek autobusů soukromých dopravců. Pro nalezení toho pravého spoje využijte www.idos.cz.

V neděli obsluhují Nasavrky jen minibusy, proto jsme pro návštěvníky domluvili festivalovou dopravu do Pardubic a Chrudimi. Autobus odjíždí přímo od skanzenu (z parkoviště) a je pro festivalové návštěvníky zdarma.

Odjezdy jsou v:

  • 10:20 (Nasavrky, Chrudim, Pardubice)
  • 12:20 (Nasavrky, Chrudim, Pardubice)
Pokud sháníte dopravu na festival nebo z festivalu a neexistuje pro vás vhodný nebo existující spoj tak doporučujeme se podívat po možnostech spolujízdy (např. BlaBlaCar nebo přímo na FB události Lughnasadu)

Cyklisti – stojany na kola u vchodu

Pokud patříte mezi milovníky cyklistiky, určitě přijeďte na kole. U vchodu do areálu budou umístěny stojany na kola. Za odložená kola však pořadatel neručí.

 

Stanové městečko a zákaz ohňů

Stanové městečko se nachází na louce vedle areálu festivalu. V místě stanového městečka budou mobilní toalety a cisterna s pitnou vodou. Sprchy pro stanové městečko zajištěné nejsou, osvěžit se však můžete v nedalekém rybníku.

Stany nejsou pořadatelem hlídány a je tedy v zájmu každého návštěvníka, aby ve stanu nenechával žádné cennosti. Za stany a odložené věci neručíme.

V celém areálu skanzenu je zakázáno rozdělávat ohně a totéž platí pro stanové městečko. Pro návštěvníky bude připraveno ohniště v areálu - před branou do historické části.

Do stanového městečka letos, vzhledem k jeho umístění, nebude umožněn vjezd s auty. Všechna auta budou odstavena na parkovišti určeném pro návštěvníky. Je to jedna z podmínek souhlasu k využívání luk od majitele. Děkujeme za pochopení.

 

Ubytování

V okolí Nasavrk se nachází řada penzionů a hotelů (např. Slatiňany, Chrudim, Pardubice, Seč, Ústupky, Hlinsko, Svobodné Hamry a další). Rezervaci doporučujeme provést s předstihem, v době konání akce bývají kapacity ubytovacích míst naplněny. Další možností je využití stanového městečka.
 

Plán areálu

  • „Keltské městečko“ (tj. prostor za bránou a valy) se bude uzavírat v pátek v 19:00 a v sobotu v 18:00.

Ekologie - zálohované kelímky

Pro snížení množství odpadu produkovaného festivalem jsme se letos rozhodli vyzkoušet 0,5l zálohované kelímky z tvrzeného plastu NICKNACK. Tyto kelímky bude možné pořídit u vstupního stánku za zálohu 65 Kč a následně je zde za tuto částku kdykoli vrátit (za předpokladu, že budou nepoškozené).
Ze strany organizačního týmu se jedná o pilotní projekt a jedná se o první limitovanou sérii, tedy spěchejte, aby na vás nějaký zbyl, rozhodně nevyjdou na každého!

Co s sebou

Jelikož je celý festival na louce, doporučujeme vzít si s sebou deku na sezení, pevnou obuv, pokrývku hlavy a láhev s vodou :-)

Jídlo

V areálu je možné nakoupit jídlo a pití od stánkových prodejců.

Bezpečnost

Po celou dobu konání akce je zajištěn zdravotnický dozor a nad požární bezpečností v areálu bude dohlížet Sbor dobrovolných hasičů Nasavrky. Areál bude hlídán bezpečnostní službou. V případě potřeby se obracejte též na tým organizátorů  - ti v červených tričkách s logem Lughnasadu.

V případě konfliktního/agresivního chování můžete být z areálu vykázáni – přestřihnutí identifikačního náramku případně přivolání Policie ČR.

Bezbariérový přístup

Akci se i letos snažíme přizpůsobit i pro vozíčkáře. Festival se bude konat na skanzenu, převážná část je umístěna na louce. Příjezdová cesta, parkoviště a celý prostor před pódiem a stankový prodej je na zpevněné ploše a dostupný i pro vozíčkáře. V areálu se nachází i bezbariérové WC.

Při oznámení vozíčkáře na email info@lughnasad.cz / tel.: +420 775 301 000 je možné využít i VIP parkoviště umístěné bezprostředně u areálu.

V případě potřeby se obraťte na jakéhokoli organizátora o pomoc. 

Psi na festivalu

Mezi nejčastěji otázky patří ty týkající se vstupu zvířat na festival. Odpověď je ANO – psům je do areálu vstup povolen. Je ale důležité dbát na bezpečnost a mít psa stále na vodítku. Majitelům větších či agresivnějších plemen je doporučeno používat náhubek. 

Upozorňujeme, že na festivalu se pohybuje mnoho návštěvníků. Prosím, zvažte, zda je váš pes schopen tyto pro něj stresové situace zvládnout. Děkujeme, že po svých psech uklízíte a nepřiděláváte práci organizátorům akce.

Bankomat

V Nasavrkách na náměstí se nachází bankomat České spořitelny.  Platba kartou v areálu není možná.

Hlavní menu
O festivalu | Program | Vstupné | Info | Dobrovolníci | Galerie | Partneři | Kontakt | Další akce |
English
Zobrazení pro mobil / Klasické zobrazení